LPF-60D-24 Mean Well LED Power Supplies 60W 24V 2.5A Dimming Function
Part Nnumber
LPF-60D-24
Description
LED Power Supplies 60W 24V 2.5A Dimming Function
Producer
Mean Well
Basic price
Mean Well Product Category: LED Power Supplies RoHS:  Details Brand: Mean Well Operation Mode: Constant Current (CC) Dimming: With Dimming Output Power Rating: 60 W Input Voltage: 90 VAC to 305 VAC, 127 VDC to 431 VDC Number of Outputs: 1 Output Output Voltage-Channel 1: 24 VDC Output Current-Channel 1: 2.5 A Mounting Style: Chassis Dimensions: 162.5 mm L x 42.5 mm W x 32 mm H Commercial/Medical: Commercial Open Frame/Enclosed: Enclosed Product: Switching Supplies Series: LPF-60D
Following Parts
Random Products
(keyword LPF-60D-24 Mean Well LED Power Supplies 60W 24V 2.5A Dimming Function)